Biżuteria z diamentami to popularny prezent dla naszych bliskich. Klienci mogą wybierać spośród szerokiej gamy pierścionków, kolczyków i wisiorków według własnego gustu. Co powinieneś wiedzieć o diamentach?

Dlaczego diament jest tak popularny?

Diamenty mają ponadczasowy urok, co jest najbardziej podstawową odpowiedzią. Bezbarwne kamienie o wysokiej czystości dobrze uzupełniają zarówno żółte, jak i białe złoto. Ten pierścionek jest wszechstronny i nadaje się do noszenia. Diamenty mają najwyższą ocenę twardości Mohsa spośród wszystkich kamieni szlachetnych, co czyni je idealnymi na biżuterię. W praktyce tylko inny diament może zarysować diament. Diament jest najbliższym przyjacielem dziewczyny, według Marylin Monroe w jej słynnej piosence.

Pierścionek zaręczynowy z brylantem: tradycyjny czy nowoczesny?

Wybór spośród tak wielu diamentowych pierścionków jest trudny. W programie klasyczne pierścionki z brylantem w wysokiej koronie. Dzięki konwencjonalnej obrączce modele te wyróżniają się na dłoni. Na co dzień wiele pań wybiera pierścionki z drobnymi brylantami w linii (brak w nich wystających elementów). Jeśli chodzi o nowoczesne pierścionki z brylantami, możesz zdecydować się na piękny czarny diament, a także o niecodzienny szlif (np. markiza, poduszka, gruszka).