Nadchodzący ślub jest gorącym tematem w całej rodzinie. Każdy cieszy się szczęściem pary i z ekscytacją czeka na ten szczególny dzień. Jednak zanim on nastąpi, przed narzeczonymi stoi wiele wyzwań. Jednym z nich jest wybór obrączek ślubnych. Szeroki asortyment sklepów jubilerskich nie pomaga w podjęciu wyboru. Wśród wielu propozycji możemy znaleźć zarówno te nowoczesne modele jak i klasyczne obrączki półokrągłe. Są one dedykowane tym parom, które potrafią dostrzec piękno w minimalizmie. Doskonale prezentują się na dłoni, dodając wizerunkowi młodych należytej elegancji. To tradycyjne rozwiązanie od lat króluje wśród nowożeńców. Obrączki półokrągłe możemy zaobserwować u większości rodziców, a nawet dziadków. To wszystko dzięki uniwersalizmowi. Bez obaw możemy połączyć je z każdą stylizacją. Dodatkowo, pięknie dopasowują się do kształtu palca oraz są niezwykle wygodne. 

Czy obrączki półokrągłe muszą być nudne?

Chociaż obrączki półokrągłe są zachwycające w swojej prostocie, wiele osób uważa je za nudne. Jubilerzy wyszli naprzeciw tej grupie i stworzyli unowocześnione modele. Wybór jest naprawdę ogromny. Możemy cieszyć się półokrągłymi obrączkami, przyozdobionymi kamieniami szlachetnymi. Klejnoty mogą przybierać jakiś konkretny kształt, na przykład serca. Ponadto, wykonanie z różnych kruszców czyni je nietuzinkowymi. Czarne złoto nada obrączkom ślubnym niepowtarzalnego charakteru, dzięki czemu wyróżnicie się na tle innych par. Elementy z karbonu to kolejna unikatowa, a bardzo efektowna propozycja stworzona dla tych, który lubią zaskakiwać. 

Czy obrączka i pierścionek zaręczynowy muszą do siebie pasować?

Wiele kobiet waha się nad wyborem obrączki ślubnej ze względu na symbol zaręczyn. Nie są pewne, czy te dwa pierścionki powinny do siebie pasować. Chociaż korespondencja tych dwóch niezwykle znaczących elementów biżuterii jest pięknym zjawiskiem, to wcale nie musi zostać zachowana. Mogą być powiązane przez na przykład ten sam kamień szlachetny bądź całkowicie się od siebie różnić. Przecież pierścionek zaręczynowy powinien w pełni wpisywać się w kobiecy gust, z kolei obrączki to dzieło kompromisu. Wszystko zależy od naszych preferencji.