Szukanie odpowiedniego pierścionka zaręczynowego to naprawdę trudna sprawa. Zwłaszcza patrząc na to, że salony jubilerskie pękają w szwach od przeróżnych rodzajów pierścionków na zaręczyny. Wybierając ten jedyny należy zastanowić się nad bardzo ważnymi wyborami – odpowiednim kruszcem, kamieniem szlachetnym, wzorem czy rozmiarem. Pierścionki zaręczynowe ze złota są najbardziej rozchwytywaną opcją. Zwłaszcza w dniu dzisiejszym, gdzie obok klasycznego, żółtego złota znaleźć możemy również wersje w kolorze białym, różowym, a nawet czarnym.

 

Białe złoto, pełne chłodnej elegancji

Pierścionki zaręczynowe z białego złota są niesamowicie eleganckie, minimalistyczne, a także uniwersalne. Wyglądają olśniewająco zarówno z kamieniami szlachetnymi o jasnym ubarwieniu, jak i w towarzystwie tych o intensywnych barwach. Model pierścionka zaręczynowego należy wybrać kierując się gustem ukochanej. Każda kobieta, w momencie, kiedy związek ewoluuje, pokazuje co jej się podoba, a czasem nawet daje do zrozumienia, które pierścionki odpowiadają jej najlepiej. Te z białego złota mają w sobie coś naprawdę magicznego – zwłaszcza w połączeniu z pełnym miłości rubinem, czy czarującym ametystem.

To, co najlepsze w białym złocie to fakt, że jest niesamowicie uniwersalne – dopasuje się do każdej stylizacji, co jest ważne – pierścionki zaręczynowe nosi się w końcu na co dzień!

 

Jak dopasować obrączki do pierścionka zaręczynowego?

Coraz częściej przyszłe żony wybierają opcję noszenia obrączki ślubnej i pierścionka zaręczynowego na jednej dłoni. Wiadomo, że aby tak zrobić, należy wybrać obrączki, które będą pasować do wyglądu symbolu zaręczyn. Najlepiej jest się wpasować oczywiście kolorem złota, jednakże pomieszanie kruszców dziś nie jest też jakimś ogromnym faux pas. Aby zmieszać ze sobą dwa kolory złota, wystarczy zadbać o to, aby pierścionki miały podobną grubość, wspólny kamień szlachetny, czy wzór. W takim przypadku bez problemu będzie można dopasować do siebie dwa z najważniejszych symboli dla zakochanych par.