Wielokrotnie projektanci biżuterii uważają, że wybór pierścionka zaręczynowego nie powinien opierać się wyłącznie na przypadkowym spotkaniu. Codzienna biżuteria, ten pierścionek jest sposobem na przekazanie swoich uczuć. Jaki pierścionek kupić ukochanej osobie, aby mogła go nosić przez lata, a nie tylko przez kilka dni?

Pierścionek wysadzany diamentami to współczesne podejście do klasyki

Najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe to te wykonane ze złota i ozdobione diamentami. Jeśli chodzi o kamienie szlachetne, jasność i odporność diamentu na uszkodzenia sprawiają, że jest to doskonała opcja. Jest tylko jeden sposób na zarysowanie diamentu, a jest nim zarysowanie innego diamentu. Wśród wielu dostępnych pierścionków z brylantami, najbardziej popularne są te z diamentowym szlifem, które wyglądają oszałamiająco, gdy są inkrustowane w koronie nakrycia głowy. Ostatnio coraz popularniejszy staje się temat pierścionków z brylantami w szlifie szmaragdowym lub markizy.

Szafiry, tanzanit, szmaragdy…

Oprócz diamentów istnieje wiele innych klejnotów, które można wykorzystać w pierścionkach zaręczynowych. W poszukiwaniu wyjątkowej biżuterii warto rozważyć różne kamienie szlachetne, pojedynczo lub w otoczeniu małych diamentów. Szafiry stały się niezwykle popularne, ponieważ występują w szerokiej gamie odcieni, przy czym najbardziej poszukiwane są ciemnoniebieskie kamienie. Ponieważ tanzanity są tak rzadkie, odbiorca jednego z tych pierścionków z pewnością poczuje się wyjątkowo! Oprócz diamentów w biżuterii można również wykorzystać szmaragdy, które mają piękny zielony odcień.