Ślub to wyjątkowy moment w historii związku. Łączy on ścieżki życiowe dwóch osób, scala ich historię i pozwala na napisanie nowych, wspólnych rozdziałów. Pozostawia po sobie wiele miłych wspomnień, które przywoływane są przez symbole miłości takie jak pierścionek zaręczynowy czy obrączka ślubna. Szczególnie refleksyjnym czasem, w którym małżonkowie wracają do tego wyjątkowego dnia jest pierwsza rocznica. Nazywa się ją papierową, ponieważ odnosi się do delikatności zawartego związku małżeńskiego. Należy go odpowiednio pielęgnować, aby zapewnić nieprzemijające szczęście waszej relacji. Pierwsza rocznica powinna zostać celebrowana w odpowiedni sposób. W końcu minęło 365 dni od powiedzenia sakramentalnego “tak” na ślubnym kobiercu. Tak szczególny dzień powinien zostać spędzony w nadzwyczajny sposób.

Świętowanie pierwszej rocznicy

Świetnym pomysłem na obchodzenie pierwszej rocznicy jest podróż szlakiem wspomnień. Wskoczcie do samochodu i zaplanujcie sobie trasę, która obejmie wszystkie znaczące dla was lokalizacje. Odwiedźcie miejsce swoich zaręczyn, pierwszego pocałunku, a nawet pierwszego spotkania. Zatopcie się w historię swojej relacji i pozwólcie, aby czar miłości pochłonął wasz dzień. Innym sposobem na spędzenie tego szczególnego czasu jest drugi miesiąc miodowy. Spakujcie walizki i wyjedźcie do waszego ulubionego miejsca na ziemi. Poświęćcie swój czas na relaks oraz wspominanie wszystkich wspólnie spędzonych lat.

Podarunek na pierwszą rocznicę

Rozpieszczanie swojej drugiej połówki jest zawsze dobrym pomysłem, a już w szczególności w dzień rocznicy. Podaruj swojej bratniej duszy obraz utworzony ze zdjęć z sesji ślubnej. Niech zawiśnie na ścianie w waszym domu i każdego dnia przypomina o momencie, w którym staliście się jednością. Kolejną doskonałą propozycją jest dodanie grawerunku do waszych obrączek. Po upływie roku już z pewnością wiecie jaka sentencja idealnie opisuje łączącą was relację, zatem to idealny czas na umieszczenie jej na symbolach małżeństwa.