Złota biżuteria od dawna kojarzona jest z elegancją i wyrafinowaniem, które wykraczają poza czas i modę. Jeden złoty pierścionek, łańcuszek lub para kolczyków z ich pierwszej kolekcji zawsze ucieszy kobietę, która zdecyduje się je nosić w miarę upływu czasu. Powinieneś wziąć pod uwagę parametry biżuterii podczas zakupu biżuterii lub zakupu biżuterii dla kogoś, dla kogo nie interesuje Cię tylko piękno biżuterii. W przypadku braku próby, najważniejszy jest złoty standard. Co dokładnie oznacza to zdanie? Sprawdź!

Czy istnieje złoty standard, którego należy przestrzegać?

Za pomocą tego testu określa się zawartość złota w chemicznie czystej rudzie w stopie metalu. Lepiej to ująć to próbując określić liczbę jednostek masy złota na 1000 jednostek masy danego stopu w celu dotarcia do celu. zawierał 50 procent czystego pierwiastka, a 58,5% dałoby 585 złota. Ilość zawartego w nim złota wyróżnia go spośród innych:
Istnieje sześć różnych klas czystego złota: 1 (960) to 96% czystego złota; 2 (750) to 75% czystego złota; 3 (585) to 58,5% czystego złota; 4 (500) to 50% czystego złota; 5 (375) to 37,5% czystego złota; a 6 (333) to 33,3% czystego złota.
Trzy z pierwszych próbek, 333, 585 i 750, są powszechnie spotykane w branży jubilerskiej. Każda kompozycja ma swój własny zestaw cech, z których najważniejsze to kruchość, plastyczność i praca.

Czy istnieje złoto, które jest lepsze?

Jeśli stop jest czysty, może się wydawać, że bardziej docenia obecność jubilera i użytkownika końcowego. Obecnie jest podatny na późniejszy (przedział, który był wcześniej złotym złotem próbnym) raczej na wcześniejszy (przedział, który był wcześniej złotym złotem próbnym) przez cały początkowy czas. W świecie biżuterii najpopularniejsze są próbki 3 (58,5 proc.) i są to rodzaje biżuterii obejmujące pierścionki, kolczyki, bransoletki i łańcuszki, które są wytwarzane na drugim końcu świata z ich oryginalnego źródła. Wyroby ze złota 400, 960 czy 999 są nawet wymienione w katalogach kolekcjonerskich i katalogach ze złota.