Historycznie rzecz biorąc, tradycyjny pierścionek z białym diamentem oprawiony w żółte złoto był logicznym wyborem dla mężczyzn rozważających propozycję małżeństwa. Dzisiaj, przy stale rosnącej liczbie sprzedawców biżuterii, wybór tylko jednego pierścionka staje się znacznie trudniejszy. Pierścionki z kamieniami szlachetnymi w dziwnych, przyciągających wzrok odcieniach i dziwnych formach można znaleźć w renomowanych salonach. Które modele uważane są za najmodniejsze? Sprawdź!

Diament czerni

Pierścionek z czarnym brylantem to intrygujący pomysł dla kobiety lubiącej awangardowy styl. Urzekający kamień wspaniale prezentuje się na dłoni i nadaje noszącemu subtelną elegancję. Co ciekawe, czarne diamenty mają strukturę polikrystaliczną, w przeciwieństwie do ich krystalicznych, bezbarwnych odpowiedników. Oznacza to, że pomimo starannego wypolerowania nie mienią się ani nie błyszczą.

Brylant i przedsiębiorstwo

Każda miłośniczka bibelotów ucieszy się, gdy otrzyma pierścionek z ogromnym diamentem otoczonym mniejszymi kamieniami tworzącymi charakterystyczną obwódkę zwaną aureolą. Pierścionki Halo mają bogaty i majestatyczny wygląd. Pozostają aktualne w obliczu zmieniających się trendów.Dwa paski z pierścieniami
Pierścionki złożone z dwóch cienkich obrączek to intrygująca innowacja na rynku jubilerskim. Pomiędzy odległymi „paskami” znajduje się diament.
Tanzanit
Pierścionki zaręczynowe z tanzanitem są popularne w ostatnich latach. Tanzanit to wspaniały kamień o delikatnym niebieskim odcieniu. Trichroizm jest ważnym atrybutem modnych kamieni. Biżuteria tanzanitowa jest bezcenna ze względu na rzadkość kamienia. Tanzanit jest oszałamiający, gdy jest osadzony w żółtym, białym lub różowym złocie.