Eleganckie, ponadczasowe piękno, trwałość i łatwość noszenia to tylko kilka cech, które powinien mieć pierścionek zaręczynowy. Właścicielka takiej biżuterii powinna czuć się w niej komfortowo.

Dostępne są wszelkiego rodzaju materiały, rozmiary i kształty

Rozmiar, forma i materiał to jedne z najczęściej wymienianych trudności związanych z pierścionkiem zaręczynowym. Aby w pełni wykorzystać szlachetny metal, który będzie noszony na co dzień, najlepiej wybrać złoto 585, które ma wyższą wartość za uncję niż inne złota. Przy zakupie złota ważne jest, aby sprawdzić kształt swojego pierścionka oraz sposób mocowania kamienia lub kamieni. Najbardziej typowym sposobem jest wiązanie katonowe, w którym kamień jest „złapany” w cztery lub więcej łap. Twoje ubranie nie utknie w tym otoczeniu, ponieważ kamień jest tak widoczny. W przypadku umieszczenia mediów sąsiadujących ze sobą w niewielkim ciągu, armatura kanalizacyjna jest powszechną alternatywą dla kamienic. Zaletą tego projektu jest oświetlenie zarówno od góry, jak i od dołu. Nawet jeśli nie chcesz iść tylko z jednym kamieniem w złotym kołnierzu, istnieją dodatkowe opcje dla minimalistów.

Jakiego kamienia powinienem użyć do mojego pierścionka zaręczynowego?

Do niedawna były to diamenty, które są trwałym i wspaniałym kamieniem. Projektanci oferują dziś tę samą opcję, która polega na wybraniu cennego kamienia, który jest ceniony przez wybranego. Szafiry, szmaragdy, rubiny i tanzanity to jedne z moich najpopularniejszych dzieł. Diamenty w kolorze czerni przyciągają wzrok, są współczesne i precyzyjnie zsynchronizowane z aktualnymi trendami.