Planowanie wesela to żmudny proces, którego końcowy etap, czyli samo przyjęcie mijają bardzo szybko. Pamiątką, która po nim pozostaje są obrączki ślubne. Mało kto wie, że za tym pięknym symbolem miłości kryje się długa historia. Po okrągłą biżuterię, przypieczętowującą związek sięgano już w starożytnym Egipcie. Owy kształt figurował jako idealny, ponieważ nie posiada ani początku, ani końca. Złoto pojawiło się dopiero u Izraelitów, którzy wraz z obrączkami ofiarowywali kobiecie swój majątek. W Polsce ten zwyczaj pojawił się dopiero w XVIII, co więcej do pierwszej wojny światowej obejmował jedynie płeć żeńską. Tak znacząca biżuteria ma swoje miejsce na palcu serdecznym jednej z dłoni, w naszym kraju jest to prawa ręka. Świetnym sposobem na spersonalizowanie pamiątek ze ślubu jest dodanie do nich grawerunku. Najczęściej wybierane są inicjały nowożeńców lub data ceremonii. Dobrą wiadomością jest to, że na wszelki wypadek, istnieje możliwość zmiany napisu. 

Wybór obrączki ślubnej

Chociaż wybranie obrączek ślubnych wydaje się być błahą sprawą, należy podejść do niej naprawdę poważnie. Owa biżuteria będzie zdobiła dłonie małżonków już do końca ich życia, dlatego powinna być nie tylko ładna, ale także dobra jakościowa i komfortowa w noszeniu. Ostateczną decyzję należy podjąć przynajmniej 3 miesiące przed ślubem, aby pozostała rezerwa czasowa na ewentualne poprawki. Najczęściej wybieranym kruszcem jest złoto, jednak zawarte w niej stopy metali mogą uczulać. Warto zatem zdecydować się na to o wysokiej próbie lub wziąć pod uwagę platynę.

Obrączka i pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy i obrączka ślubna to nierozłączny duet, który przypieczętowuje prawdziwą miłość. Oba elementy biżuterii mają przypisane symboliczne miejsce na serdecznym palcu prawej dłoni. Po weselu wiele kobiet zmaga się z dyskomfortem związanym ze zbyt dużym obciążeniem na wspomnianym palcu. Ulgę przyniesie przełożenie wizytówki narzeczonej na lewą dłoń. Nie będzie to zaprzeczeniem żadnej z tradycji, a z pewnością pozytywnie wpłynie na samopoczucie świeżo upieczonej małżonki.